RNF14DTC73K2
Mfr.Part #
RNF14DTC73K2
Description
RES 73.2K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
73.2kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Datasheets
RNF14DTC73K2
FIXED RESISTOR, 73.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,