RNF14DTC6K34
Mfr.Part #
RNF14DTC6K34
Description
RES 6.34K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Diameter :
2.35mm
2
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.34kOhm
Datasheets
RNF14DTC6K34
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 6.34kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,