RNF14DTC511R
Mfr.Part #
RNF14DTC511R
Description
RES 511 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
511Ohm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNF14DTC511R
FIXED RESISTOR, 511Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,