RNF14DTC499K
Mfr.Part #
RNF14DTC499K
Description
RES 499K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
FLAME PROOF
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tubular
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
499kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RNF14DTC499K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 499kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,