RNF14DTC35K7
Mfr.Part #
RNF14DTC35K7
Description
RES 35.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
35.7kOhm
Lead Diameter :
0.56 mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Datasheets
RNF14DTC35K7
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTC35K7
FIXED RESISTOR, 35.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,