RNF14DTC31K6
Mfr.Part #
RNF14DTC31K6
Description
RES 31.6K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Stock
164
In Stock :
164
EAR99
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
31.6kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
yes
Mount :
Axial, Through Hole
Published :
2010
Series :
RNF
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.35mm
Datasheets
RNF14DTC31K6
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTC31K6
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 31.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,