RNF14DTC2K52
Mfr.Part #
RNF14DTC2K52
Description
RES 2.52K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.52kOhm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RNF
Surface Mount :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTC2K52
FIXED RESISTOR, 2.52kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,