RNF14DTC274K
Mfr.Part #
RNF14DTC274K
Description
RES 274K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
274kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
e3
Published :
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTC274K
FIXED RESISTOR, 274kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,