RNF14DTC26R7
Mfr.Part #
RNF14DTC26R7
Description
RES 26.7 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF
JESD-609 Code :
e3
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
26.7Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Axial
Published :
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.35mm
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Copper, Tin
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
Construction :
Tubular
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RNF14DTC26R7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 26.7Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,