RNF14DTC23K7
Mfr.Part #
RNF14DTC23K7
Description
RES 23.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
23.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.35mm
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
11 Weeks
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C