RNF14DTC220K
Mfr.Part #
RNF14DTC220K
Description
RES 220K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
Composition :
Metal Film
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
220kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C