RNF14DTC1K89
Mfr.Part #
RNF14DTC1K89
Description
RES 1.89K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.89kOhm
EAR99
Packing Method :
TR
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%