RNF14DTC18R2
Mfr.Part #
RNF14DTC18R2
Description
RES 18.2 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Wire
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW