RNF14DTC150K
Mfr.Part #
RNF14DTC150K
Description
RES 150K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
yes
Contact Plating :
Copper, Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
150kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Additional Feature :
FLAME PROOF
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.35mm
Datasheets
RNF14DTC150K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,