RNF14DAC9K76
Mfr.Part #
RNF14DAC9K76
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Axial
Packing Method :
Ammo Pack
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Axial, Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
EAR99
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
9.76kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DAC9K76
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.76kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,