RNF14CTE7K23
Mfr.Part #
RNF14CTE7K23
Description
RES 7.23K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
11 Weeks
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
RNF
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
7.23kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RNF14CTE7K23
7.23kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,