RNF14CTE6K19
Mfr.Part #
RNF14CTE6K19
Description
RES 6.19K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
6.19kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.56 mm
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Datasheets
RNF14CTE6K19
FIXED RESISTOR, 6.19kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,