RNF14CTE35K7
Mfr.Part #
RNF14CTE35K7
Description
RES 35.7K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Resistance :
35.7kOhm
Power Rating :
250mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
11 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14CTE35K7
FIXED RESISTOR, 35.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,