RNF14CTE1K69
Mfr.Part #
RNF14CTE1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Metal Film
Contact Plating :
Copper, Tin
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
Resistance :
1.69kOhm
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.35mm
Tolerance :
±0.25%
Mount :
Axial, Through Hole
Published :
Datasheets
RNF14CTE1K69
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.69kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,