RNF14CTC12K6
Mfr.Part #
RNF14CTC12K6
Description
RES 12.6K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
1 (Unlimited)
Published :
Flame Retardant Coating, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.25%
Length :
6.35mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
12.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
RNF14CTC12K6
12.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,