RNF14CAC38K3
Mfr.Part #
RNF14CAC38K3
Description
RES 38.3K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
JESD-609 Code :
e3
11 Weeks
Surface Mount :
Resistance :
38.3kOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
FLAME PROOF
Datasheets
RNF14CAC38K3
FIXED RESISTOR, 38.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,