RNF14BTD6K04
Mfr.Part #
RNF14BTD6K04
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
RNF
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.04kOhm
Max Power Dissipation :
250mW