RNF14BAE97K6
Mfr.Part #
RNF14BAE97K6
Description
RES 97.6K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
97.6kOhm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BAE97K6
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE97K6
FIXED RESISTOR, 97.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,