RNF14BAE51K1
Mfr.Part #
RNF14BAE51K1
Description
RES 51.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
51.1kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
RNF
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14BAE51K1
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE51K1
FIXED RESISTOR, 51.1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,