RNF14BAC86K6
Mfr.Part #
RNF14BAC86K6
Description
RES 86.6K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Wire
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
86.6kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
11 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF
Construction :
Tubular
Datasheets
RNF14BAC86K6
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAC86K6
FIXED RESISTOR, 86.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,