RNF14BAC6K19
Mfr.Part #
RNF14BAC6K19
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
6.19kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14BAC6K19
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAC6K19
FIXED RESISTOR, 6.19kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,