RNF14BAC32K4
Mfr.Part #
RNF14BAC32K4
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
32.4kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14BAC32K4
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAC32K4
FIXED RESISTOR, 32.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,