RNF12FTD8R45
Mfr.Part #
RNF12FTD8R45
Description
RES 8.45 OHM 1% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
500mW
Lead Diameter :
0.65 mm
Resistance :
8.45Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Series :
RNF
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNF12FTD8R45
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD8R45
FIXED RESISTOR, 8.45Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,