RNF12FTD8K06
Mfr.Part #
RNF12FTD8K06
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Surface Mount :
Resistance :
8.06kOhm
Tolerance :
±1%
RNF
Lead Diameter :
0.65 mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Datasheets
RNF12FTD8K06
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD8K06
FIXED RESISTOR, 8.06kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,