RNF12FTD698K
Mfr.Part #
RNF12FTD698K
Description
RES 698K OHM 1% 1/2W AXIAL
TR
Surface Mount :
Power Rating :
500mW
Resistance :
698kOhm
Lead Diameter :
0.65 mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNF12FTD698K
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD698K
FIXED RESISTOR, 698kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,