RNF12FTD392R
Mfr.Part #
RNF12FTD392R
Description
RES 392 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
RNF
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Copper, Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
392Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C