RNF12FTD2M21
Mfr.Part #
RNF12FTD2M21
Description
RES 2.21M OHM 1% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Working Voltage :
350V
Resistance :
2.21MOhm
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
RNF12FTD2M21
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD2M21
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.21MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,