RNF12FTD280R
Mfr.Part #
RNF12FTD280R
Description
RES 280 OHM 1% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Resistance :
280Ohm
Datasheets
RNF12FTD280R
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD280R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 280Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,