RNF12FTD23R2
Mfr.Part #
RNF12FTD23R2
Description
RES 23.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Working Voltage :
350V
Resistance :
23.2Ohm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
TR
Lead Diameter :
0.65 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Surface Mount :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNF12FTD23R2
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD23R2
FIXED RESISTOR, 23.2Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,