RNF12FTC9K09
Mfr.Part #
RNF12FTC9K09
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.75mm
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Mount :
Axial, Through Hole
Contact Plating :
Copper, Tin
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Construction :
Tubular
Resistance :
9.09kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Datasheets
RNF12FTC9K09
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC9K09
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.09kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,