RNF12FTC45K3
Mfr.Part #
RNF12FTC45K3
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Resistance :
45.3kOhm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.65 mm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNF12FTC45K3
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC45K3
FIXED RESISTOR, 45.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,