RNF12FTC324R
Mfr.Part #
RNF12FTC324R
Description
RES 324 OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock
221
In Stock :
221
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
324Ohm
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.65 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Published :
2010
Datasheets
RNF12FTC324R
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC324R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 324Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,