RN732ATTD20R5F50
Mfr.Part #
RN732ATTD20R5F50
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
20.5Ohm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD20R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD20R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C