RN732ATTD20R5D25
Mfr.Part #
RN732ATTD20R5D25
Description
RES 20.5 OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
20.5Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C