RN732ATTD20R5C50
Mfr.Part #
RN732ATTD20R5C50
Description
RES 20.5 OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
20.5Ohm
Datasheets
RN732ATTD20R5C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD20R5C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C