RN732ATTD20R0B25
Mfr.Part #
RN732ATTD20R0B25
Description
RES 20 OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
146
In Stock :
146
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
20Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Case Code (Metric) :
2012
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
0805
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD20R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD20R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C