RN732ATTD2083D50
Mfr.Part #
RN732ATTD2083D50
Description
RES 208K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
208kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD2083D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2083D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 208kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C