RN732ATTD2082D10
Mfr.Part #
RN732ATTD2082D10
Description
RES 20.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20.8kOhm
Datasheets
RN732ATTD2082D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2082D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C