RN732ATTD2082C50
Mfr.Part #
RN732ATTD2082C50
Description
RES 20.8K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
20.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.25%
RN73
Datasheets
RN732ATTD2082C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2082C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C