RN732ATTD2082C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD2082C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 20.8K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
20.8kOhm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm