RN732ATTD2082A05
Mfr.Part #
RN732ATTD2082A05
Description
RES 20.8K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
20.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD2082A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2082A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C