RN732ATTD2081F100
Mfr.Part #
RN732ATTD2081F100
Description
RES 2.08K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
2.08kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm