RN732ATTD2081F10
Mfr.Part #
RN732ATTD2081F10
Description
RES 2.08K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.08kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C