RN732ATTD2081D25
Mfr.Part #
RN732ATTD2081D25
Description
RES 2.08K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Pbfree Code :
yes
Resistance :
2.08kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm