RN732ATTD2081C10
Mfr.Part #
RN732ATTD2081C10
Description
RES 2.08K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.08kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD2081C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2081C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.08kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C